RSS feed for Becca

Becca has logged 213 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Choice

The Choice

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Post

The Post

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Ladder 49

Ladder 49

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Flawless

Flawless

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Harvey

Harvey

1950
×
★★½
Edit this entry  
01
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Loving

Loving

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sahara

Sahara

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Little Boy

Little Boy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
★★★
Edit this entry