RSS feed for Becca

Becca has logged 58 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Loving

Loving

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Bounce

Bounce

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
One Small Hitch

One Small Hitch

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Bed Sitting Room

The Bed Sitting Room

1969
×
★★★
Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Evening

Evening

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Ondine

Ondine

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★★
Edit this entry