RSS feed for Becca

Becca has logged 77 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Ocean's 8

Ocean's 8

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Edit this entry  
05
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Flawless

Flawless

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Little Boy

Little Boy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Frank and the Wondercat

Frank and the Wondercat

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once I Was a Beehive

Once I Was a Beehive

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Liza, the Fox-Fairy

Liza, the Fox-Fairy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Only You

Only You

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
TINY: A Story About Living Small

TINY: A Story About Living Small

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
20
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Edit this entry  
01
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Extraordinary Adventures of Mr. West in the Land of the Bolsheviks

The Extraordinary Adventures of Mr. West in the Land of the Bolsheviks

1924
×
★★★★
Edit this entry  
25
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry