RSS feed for Becca

Becca has logged 94 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
I've Loved You So Long

I've Loved You So Long

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Meet the Mormons

Meet the Mormons

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
I.Q.

I.Q.

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Institute

The Institute

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
14
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Edit this entry