RSS feed for Gwen

Gwen has logged 57 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Rampage: Capital Punishment

Rampage: Capital Punishment

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Rampage

Rampage

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★
Edit this entry  
01
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
Edit this entry  
26
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
★½
Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Texas Killing Fields

Texas Killing Fields

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Soof 2

Soof 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Soof

Soof

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Open House

The Open House

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry