Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ivanhoe

Ivanhoe

1952
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Scalp Merchant

The Scalp Merchant

1978
×
★★
Edit this entry  
26
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
The Last of the Knucklemen

The Last of the Knucklemen

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Money Movers

Money Movers

1978
×
★★★
Edit this entry  
25
The ABC of Love and Sex: Australia Style

The ABC of Love and Sex: Australia Style

1978
×
★★½
Edit this entry  
24
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Chapelwaite

Chapelwaite

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★
Edit this entry  
22
How to Please a Woman

How to Please a Woman

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Snapshot

Snapshot

1979
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bloody Murder

Bloody Murder

2000
×
½
Edit this entry  
19
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Race: Inferno

Death Race: Inferno

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Rad

Rad

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Kindness of Strangers

The Kindness of Strangers

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sgt. Kabukiman N.Y.P.D.

Sgt. Kabukiman N.Y.P.D.

1990
×
★★★
Edit this entry  
12
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sgt. Kabukiman N.Y.P.D.

Sgt. Kabukiman N.Y.P.D.

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Titanic II

Titanic II

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Never Too Late

Never Too Late

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Katalin Varga

Katalin Varga

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★½
Edit this entry