Sort by
  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★½

  • Violent Night

    ★★★½

  • Lost Bullet 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Project Wolf Hunting

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • V/H/S/99

    ★★½

  • Sick

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Out of Office

  • Pearl

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★

  • Fall

    ★★★

  • Day Shift

    ★★★

  • Carter

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Alienoid

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • The Princess

    ★★

  • The Flying Sailor

    ★★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • EO

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • The Roundup

    ★★★½

  • Shin Ultraman

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Aviary

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Still Life

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bad Axe

    ★★★★