• The Platform

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • The Meg

    ★½

  • The First Purge

    ★½

  • Possum

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Black Panther

    ★★½

  • I Think We're Alone Now

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

    ★★★½

  • The Pineapple Thief: Where We Stood

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Cargo

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Acid Sorcerer

    ★½

  • Clanker Man

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Institute

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • Into the Inferno

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • David Brent: Life on the Road

    ★½

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Gimme Danger

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • DEATH by MetaL

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Trailer Park Boys: Drunk, High and Unemployed: Live In Austin

    ★★★

  • Hi, How Are You Daniel Johnston?

    ★★★★

  • Lifesigns Live in London – Under the Bridge

  • The Similars

    ★★★½

  • High-Rise

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ½

  • The Witch

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Lucy

    ★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

    ★★★

  • Frank

    ★★★½

  • The World’s End: The Legacy of 'Day of the Dead'

    ★★★

  • Ashens and the Quest for the Gamechild

    ★★½

  • Alan Partridge: Alpha Papa

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Sightseers

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Genesis: Behind the Music and in Their Own Words

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★

  • Tim and Eric's Billion Dollar Movie

    ★★★