• Ouija Shark

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • It has to be lived once and dreamed twice

    ★★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Nun

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • One Small Step

    ★★★★½

  • Possum

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Mirai

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • The Outsider

    ★½

  • Devil's Tree: Rooted Evil

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Bright

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

  • Coco

    ★★★★½

  • Ghost Stories

    ★★½