Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Birth

Birth

1984
×
★★½
Edit this entry  
05
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Pig

Pig

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kamillions

Kamillions

1989
×
★★
Edit this entry  
08
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★½
Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
8MM

8MM

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★½
Edit this entry  
19
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Edit this entry  
17
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
½
Edit this entry  
16
Leatherface

Leatherface

2017
×
Edit this entry  
15
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Edit this entry  
12
The Pride of Strathmoor

The Pride of Strathmoor

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Rivers and Tides

Rivers and Tides

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mankillers

Mankillers

1987
×
Edit this entry  
29
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
★½
Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

1988
×
★★
Edit this entry  
25
Partners

Partners

2009
×
½
Edit this entry  
24
The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

2017
×
Edit this entry  
23
Murder in the Orient

Murder in the Orient

1974
×
★★
Edit this entry  
23
Savage Beach

Savage Beach

1989
×
★½
Edit this entry  
21
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★
Edit this entry  
20
Creating Rem Lezar

Creating Rem Lezar

1989
×
★½
Edit this entry  
19
Sexy Timetrip Ninjas

Sexy Timetrip Ninjas

1984
×
Edit this entry  
18
Young Rebels

Young Rebels

1989
×
★½
Edit this entry  
17
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
15
Robin Hood: Quest for the King

Robin Hood: Quest for the King

2007
×
★½
Edit this entry  
15
Elves

Elves

1989
×
★★
Edit this entry  
12
Occult

Occult

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Terror at London Bridge

Terror at London Bridge

1985
×
★★
Edit this entry  
03
Captives

Captives

1988
×
Edit this entry  
02
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★½
Edit this entry  
01
Jason X

Jason X

2001
×
Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Edit this entry  
30
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dr. Heckyl and Mr. Hype

Dr. Heckyl and Mr. Hype

1980
×
½
Edit this entry