Sort by

Beef has logged 641 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
SpaceCamp

SpaceCamp

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
22
Some Freaks

Some Freaks

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Emmanuelle In Space 1 - First Contact

Emmanuelle In Space 1 - First Contact

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Kicks

High Kicks

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Link

Link

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ninja Kids

Ninja Kids

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry