BeefSquash has logged 385 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dope

Dope

2015
×
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The King

The King

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Edit this entry