• Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★

  • He's All That

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Pink

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Teacher

    ★★½

  • Holidate

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ★★½

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Valley Girl

    ★★

  • Defending Jacob

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • McMillion$

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ½

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Turkey Drop

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • The College Admissions Scandal