Sort by

Josh has logged 342 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Puparia

Puparia

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
October Rumbles

October Rumbles

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
New York, New York

New York, New York

1977
×
Read the review Edit this entry  
16
Eggshells

Eggshells

1969
×
Read the review Edit this entry  
15
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Vagabond

Vagabond

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
Read the review Edit this entry  
20
Doubles Cause Troubles

Doubles Cause Troubles

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
Images

Images

1972
×
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
Read the review Edit this entry  
16
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
Read the review Edit this entry  
05
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Hopper/Welles

Hopper/Welles

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Furious 7

Furious 7

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
Read the review Edit this entry