Sort by

Beetle1 has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bit

Bit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grey

The Grey

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry