Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry