Sort by

brad 🪴 has logged 338 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pistol Shrimps

The Pistol Shrimps

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murina

Murina

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children

Children

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry