BeHaind has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Hero

A Hero

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Monster Family 2

Monster Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Krass Klassenfahrt - Der Kinofilm

Krass Klassenfahrt - Der Kinofilm

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Contra

Contra

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ema

Ema

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Planet of the Tapes

Planet of the Tapes

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★½
Read the review Edit this entry