Sort by

BeHaind has logged 75 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interceptor

Interceptor

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Navalny

Navalny

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belle

Belle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fistful of Vengeance

Fistful of Vengeance

2022
×
★½
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Bigbug

Bigbug

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Hanau: Germany in Winter

Hanau: Germany in Winter

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry