Sort by

behindthebeard has logged 45 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
25 km/h

25 km/h

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
French for Beginners

French for Beginners

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
M

M

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry