Sort by

Behray has logged 525 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Django

Django

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sister of the Groom

Sister of the Groom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hermitage - The Power of Art

Hermitage - The Power of Art

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Wander

Wander

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Se c’è un aldilà sono fottuto - Vita e cinema di Claudio Caligari

Se c’è un aldilà sono fottuto - Vita e cinema di Claudio Caligari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Legacy

Legacy

2020
×
★½
Edit this entry  
18
La rivoluzione siamo noi

La rivoluzione siamo noi

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Legion

The Legion

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Coconut The Little Dragon: Into The Jungle

Coconut The Little Dragon: Into The Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Father

Our Father

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Here Alone

Here Alone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell

Hell

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Perfect

Perfect

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Lupin the Third: Jigen's Gravestone

Lupin the Third: Jigen's Gravestone

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Il delitto Mattarella

Il delitto Mattarella

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Jack in the Box

The Jack in the Box

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
La mia casa e i miei coinquilini

La mia casa e i miei coinquilini

2016
×
Edit this entry  
10
The Great War

The Great War

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Alone

Alone

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Icebreaker

Icebreaker

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Billion

Billion

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rupture

Rupture

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dare

The Dare

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whatever Happened to My Revolution

Whatever Happened to My Revolution

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Hams

The Silence of the Hams

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lena and Snowball

Lena and Snowball

2021
×
★★
Edit this entry  
04
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Macaluso Sisters

The Macaluso Sisters

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Beyond the Law

Beyond the Law

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Christmas on Ice

Christmas on Ice

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rogue

Rogue

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Exit Plan

Exit Plan

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry