Sort by

Behray has logged 466 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lost Empire

The Lost Empire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
France

France

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Caterina

Caterina

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Un western senza cavalli

Un western senza cavalli

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Esperienza

Esperienza

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Babylon A.D.

Babylon A.D.

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Messenger

The Messenger

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
A Pure Place

A Pure Place

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
3/19

3/19

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Promises

Promises

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Settlers

Settlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sulla giostra

Sulla giostra

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
#Iamhere

#Iamhere

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Great White

Great White

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Surrounded

Surrounded

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Convent

The Convent

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yakuza Princess

Yakuza Princess

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
High Ground

High Ground

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Adverse

Adverse

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sono solo fantasmi

Sono solo fantasmi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Caged Fury

Caged Fury

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Une belle équipe

Une belle équipe

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paolo Rossi: A Champion is a Dreamer Who Never Gives Up

Paolo Rossi: A Champion is a Dreamer Who Never Gives Up

2020
×
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monsters of Man

Monsters of Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
★★
Edit this entry