Sort by
  • Babylon

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • Fall

    ★★★

  • One Piece Film Red

  • Nope

    ★★½

  • Leila's Brothers

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Holy Spider

    ★½

  • The Quiet Girl

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • King Richard

  • Belfast

    ½

  • Malignant

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • A Hero

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★

  • Mortal Wound

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Teaching Jake about the Camcorder, Jan '97

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Frog

    ★★

  • Puparia

    ★★★½

  • Titi

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Enfant Terrible

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • Muse: Simulation Theory

  • Vertigo A.I.

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★½

  • AMPHIBIOUS

    ★★

  • Atabai

    ★½

  • Sun Children

    ★★★

  • Butterfly Stroke

    ★★½

  • Ballad of a White Cow

    ★★½

  • The Windermere Children

  • Minari

    ★★★½

  • The Night

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • One Night in Tehran

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Roger Waters: Us + Them

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★