• The Adam Project

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Train Again

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Alien Xmas

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Josep

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Trouble with Being Born

    ★★★★½

  • Naked Animals

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Free Country

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Away

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Roads

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★½

  • System Crasher

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★