Sort by

bekay has logged 88 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Feather Fairy

The Feather Fairy

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
King Thrushbeard

King Thrushbeard

1965
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gigantic

Gigantic

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Requiem

Requiem

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Year One

Year One

2009
×
★★
Edit this entry  
23
The Red Spectre

The Red Spectre

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cockles and Muscles

Cockles and Muscles

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Move

Move

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Females

The Females

1970
×
★★★★
Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
La tentación desnuda

La tentación desnuda

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fuego

Fuego

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Pelota de cuero (Historia de una pasión)

Pelota de cuero (Historia de una pasión)

1963
×
★½
Edit this entry  
20
La señora del intendente

La señora del intendente

1967
×
★★★
Edit this entry  
19
Fever

Fever

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shoemaker's Wife

The Shoemaker's Wife

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Among the Leaves

Thunder Among the Leaves

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Desnuda en la arena

Desnuda en la arena

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry