Sort by

bekay has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Josep

Josep

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Rabbit Is Me

The Rabbit Is Me

1965
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Time Runner

Time Runner

1993
×
★½
Edit this entry  
24
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Queen of Niendorf

Queen of Niendorf

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ever After

Ever After

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Cabbage Soup

The Cabbage Soup

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Reformer – Zwingli: A Life's Portrait

The Reformer – Zwingli: A Life's Portrait

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Little Nemo: Adventures in Slumberland

Little Nemo: Adventures in Slumberland

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sex and Zen

Sex and Zen

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
This Man Must Die

This Man Must Die

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Whatever You Want

Whatever You Want

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ferien vom Ich

Ferien vom Ich

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rebooted

Rebooted

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Die Abfahrer

Die Abfahrer

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hearts and Armour

Hearts and Armour

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sex Can Be Difficult

Sex Can Be Difficult

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wind Blows Free

The Wind Blows Free

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Cannibal World

Last Cannibal World

1977
×
Read the review Edit this entry  
28
Bandits in Rome

Bandits in Rome

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flashback

Flashback

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Per salvarti ho peccato

Per salvarti ho peccato

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train Again

Train Again

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women's Prison

Women's Prison

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bonnie and Clyde Italian Style

Bonnie and Clyde Italian Style

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry