Sort by

Belén has logged 396 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Edit this entry  
27
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ay, Carmela!

Ay, Carmela!

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peppermint Frappe

Peppermint Frappe

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cousin Angelica

Cousin Angelica

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anna and the Wolves

Anna and the Wolves

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Year of Enlightment

Year of Enlightment

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Matador

Matador

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
El tiempo de la felicidad

El tiempo de la felicidad

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
On the Road

On the Road

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Libertad

Libertad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hanna

Hanna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Daughter

The Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry