Sort by

belial_carboni has logged 247 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Creature

Creature

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Foxes

Mad Foxes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venus in Furs

Venus in Furs

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Celestial Being

Celestial Being

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Torso

Torso

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Rebels

Young Rebels

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rejuvenatrix

Rejuvenatrix

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Borrower

The Borrower

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
HauntedWeen

HauntedWeen

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
TeenAlien

TeenAlien

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Linnea Quigley's Horror Workout

Linnea Quigley's Horror Workout

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry