Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Footrot Flats: The Dog's Tale

Footrot Flats: The Dog's Tale

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry