Sort by

Stephanie🖤 has logged 393 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
31
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
24
Christmas Holiday

Christmas Holiday

1944
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Humbug

Humbug

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Edit this entry  
10
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Edit this entry  
09
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
29
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Chips and a Miss

Two Chips and a Miss

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry