Sort by

Stephanie🖤 has logged 55 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Cursed

Cursed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
23
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry