• To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Prom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Stargirl

    ★½

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Holiday in the Wild

  • Eli

    ★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Fractured

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Abominable

    ★★★

  • Joker

  • Falling Inn Love

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★½

  • A.M.I.

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • After

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Dumbo

    ★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Wounds

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bird Box

    ★½