bella has logged 106 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
08
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Clouds

Clouds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Dismissed

Dismissed

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
10
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The First Time

The First Time

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trolls

Trolls

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stargirl

Stargirl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry