Sort by

bella has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High-Rise

High-Rise

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Secret

In Secret

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
11
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry