• Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • He's All That

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Canvas

    ★★★★

  • Holidate

  • Toys of Terror

  • Another Round

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Spree

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Let It Snow

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★½

  • Us

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★★½

  • Honey Boy

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

  • Beautiful Boy

  • The Nun

    ★★★

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

  • Hereditary

  • Jumanji: Welcome to the Jungle