belladudeck has logged 12 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Falling Cat

Falling Cat

1894
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gothika

Gothika

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry