• Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Joker

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Five Feet Apart

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Mary Poppins Returns

  • Bird Box

    ½

  • Widows

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Happy Death Day

  • Lady Bird

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Passengers

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Split

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Finding Dory

  • The BFG

  • Me Before You

  • Manchester by the Sea

  • Captain Fantastic

    ★½

  • Pan

  • The Martian

    ★★

  • The Visit

    ★★

  • Paper Towns

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

  • Mustang

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Fifty Shades of Grey

  • Shaun the Sheep Movie

  • Tangerine

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Maze Runner

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

  • Two Days, One Night

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

  • Muppets Most Wanted

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Ida