• The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Tax Collector

  • Ava

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Arkansas

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Midway

    ★★★

  • The Outpost

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?