• Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

  • Rise

  • The Wrath of God

  • Minions: The Rise of Gru

  • Lightyear

  • Hustle

  • Crimes of the Future

  • Elvis

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Legions

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • The K.E.O.P/S System

  • Nancy Sport Laundry

    ★★★

  • The Bush

    ★★★★

  • Clementina

    ★★★★★

  • The Photographer: Murder in Pinamar

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • All Hail

    ½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Adam Project

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★★½

  • Echoes

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Las Rojas

    ★★★★

  • The Inevitable

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Film, the Living Record of our Memory

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • New York Ninja

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★★

  • The Black Phone

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★