RSS feed for BelSaitua

BelSaitua has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★
Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombies in the Sugar Cane Field. The Documentary

Zombies in the Sugar Cane Field. The Documentary

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★
Edit this entry  
17
First Love

First Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Matar al dragón

Matar al dragón

2019
×
★½
Edit this entry  
17
The Bears' Famous Invasion of Sicily

The Bears' Famous Invasion of Sicily

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Dolemite

Dolemite

1975
×
Edit this entry  
16
The Bloody Child

The Bloody Child

1996
×
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
Edit this entry  
29
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kill Baby, Kill

Kill Baby, Kill

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nuts!

Nuts!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Network

Network

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★★
Edit this entry  
12
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
★★★★
Edit this entry