• House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

  • Maid

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • Vivo

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Moxie

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Hunger Ward

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Opera

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Windup

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½