Belu has logged 298 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Josie

Josie

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Domino

Domino

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love Don't Co$t a Thing

Love Don't Co$t a Thing

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Johnny Be Good

Johnny Be Good

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Pick-up Artist

The Pick-up Artist

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Canyons

The Canyons

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Percent More Humid

One Percent More Humid

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry