• Don't Look Up

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • K-12

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Silent Hill: Revelation 3D

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • American Reunion

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Source Code

    ★★★★★

  • Megamind

    ★★★★★

  • Elite Squad: The Enemy Within

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Prince of Persia: The Sands of Time

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Public Enemies

    ★★★★

  • American Pie Presents: The Book of Love

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★½

  • Yes Man

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • My Name Ain't Johnny

    ★★★★★

  • American Pie Presents: Beta House

    ★★½

  • Hitman

    ★★★

  • Elite Squad

    ★★★★★

  • Resident Evil: Extinction

    ★★

  • Ratatouille

    ★★★

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • American Pie Presents: The Naked Mile

    ★★½

  • Silent Hill

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★★

  • Get Rich or Die Tryin'

    ★★★★

  • American Pie Presents: Band Camp

    ★★½

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Closer

    ★★★★★

  • Resident Evil: Apocalypse

    ★★

  • Spider-Man 2

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Passion of the Christ

    ★★★★

  • The Machinist

    ★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • American Wedding

    ★★★

  • 8 Mile

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★

  • Resident Evil

    ★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • American Pie 2

    ★★★½