Sort by

ben11302 has logged 256 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Edit this entry  
14
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Edit this entry  
06
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
Edit this entry  
06
Lou

Lou

2017
×
Edit this entry  
06
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
06
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
Edit this entry  
06
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry