Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Fall

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Angèle

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Embers

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Valor & Sacrifice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • True Things

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Casablanca Beats

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Sammy

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • The Gaze

    ★★★½

  • Pigface

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • BROCKHAMPTON: THE TOP OF THE MOUNTAIN

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★