Sort by

benhack has logged 215 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Bernie

Bernie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dog Wick

Dog Wick

×
★★★★★
Edit this entry  
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry