Sort by

benhack has logged 20 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Endless

Endless

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry