Sort by

benhack has logged 29 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toback Vs. Mailer: The Incident

Toback Vs. Mailer: The Incident

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sampha: Process

Sampha: Process

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rhapsody in Blue

Rhapsody in Blue

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Persona

Persona

1966
×
★★★
Edit this entry  
03
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry