Ben has logged 35 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry