Ben_Roberts has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pixie

Pixie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jolt

Jolt

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Goon

Goon

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry